Investícia do firemného fitka sa mnohonásobne vráti

 

Firmy sa neustále snažia zvýšiť a udržať svoju výkonnosť a ziskovosť - a za tým všetkým sú zamestnanci. Preto je správne investovať do podpory zdravého životného štýlu svojich ľudí.

K typickým riešeniam v našom regióne patria rôzne programy, kde je lídrom MultiSport karta ponúkajúca bohatú paletu športového vyžitia zamestnancov a stala akýmsi štandardom zamestnaneckých benefitov "lepších firiem". Lenže, pandémia ukázala slabiny týchto externých riešení, keď sa kvôli zatvoreniu verejných športovísk zamestnanci dlhodobo nedostali k športovým aktivitám, na ktoré boli zvyknutí. Je zrejmé, že "firemné kluby sily a pohybu" vo vlastných firemných priestoroch prístupných len vlastným otestovaným zamestnancom sa logicky môžu riadiť iným režimom ako verejné fitness centrá. Predsa zamestnanci inak zdieľajú spoločné priestory kancelárií, výrobných liniek či kuchyniek, pokiaľ nemali možnosť využiť prácu na home office. 

Tu sú tri hlavné dôvody, prečo by ste mali investovať do firemného fitnescentra:

1. Zamestnanci to chcú (a potrebujú)

Až 80% dospelých Američanov nespĺňa odporúčanú úroveň fyzickej aktivity. (Nepodarilo sa nám získať podobné údaje z nášho regiónu, avšak hrôzostrašný výskyt srdcovo-cievnych chorôb v našich končinách už niečo napovedá.) 

Je zrejmé, že poskytnutie prístupu zamestnancov k cvičeniu je prospešné nielen pre ich fyzické zdravie, ale aj pre ich duševné a emočné zdravie - a teda aj výkonnosť.

2. Posilňuje firemnú kultúru

Nie je žiadnym tajomstvom, že spolupracovníci sú tými najlepšími partnermi pri cvičení. 

Ak zamestnanci pracujú osem hodín každý jeden deň od pondelka do piatku na pracovisku, znamená to, že doslova trávia viac času so svojimi kolegami ako s priateľmi a rodinou. Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby väzby medzi kolegami boli zdravé a silné - a nič nedokáže prirodzenou cestou odbúrať stres lepšie ako cielená fyzická aktivita, zvlášť ak je posilnená tímovosťou. 

3. Nech je integrálnou súčasťou stratégie angažovanosti zamestnancov

Aj keď vytvorenie korporátneho fitness môže vyzerať ako technická úloha, v skutočnosti je dôležité túto iniciatívu chápať ako súčasť stratégie zvyšovania angažovanosti zamestnancov a formovania pozitívnej firemnej kultúry. 

Tu sa ponúkajú vynikajúce príležitosti a výzvy pre špecialistov na internú komunikáciu, napr. 

  • úvodný prieskum aký typ prevádzky či fitness zariadení by si zamestnanci želali
  • ako odpromovať otvorenie prevádzky a prevázkové pravidlá
  • ako systémovo integrovať prevádzku do "Dní zdravia" a ďalších pohybových aktivít, ako aj vytvoriť úplne nové iniciatívy (optimálne zamerané na podporu tímovosti)
  • ako monitorovať zmeny v nastavení zamestnancov (napr. nálada, podpora zamestnávateľskej značky, početnosť kandidátov z Employee Referral Programov, zníženie počtu dní práceneschopnosti atď)

 

Samozrejme, tých dôvodov je viac. Ďalším impulzom pre investíciu do firemnej posilňovne paradoxne prináša pokračujúci trend hybridného spôsobu práce - masívneho využívania vzdialeného prístupu k práci (home office). To so sebou prináša uvoľnenie kapacít kancelárskych a ďalších priestorov. V uzavretých komplexoch by takéto vyprázdnené priestory mohli ostať nevyužité - firemné fitnescentrum im môže dodať nielen druhý život, ale aj zásadný význam.

Príklad samoobslužného corporate fitness

Pozrite si našu inštaláciu plne automatizovaného fitness centra spoločnosti TSS Group a.s. v Dubnici nad Váhom.
 

Sme partnerom súťaže Office Roka

FIT PLUS je partnerom OFFICE ROKA. Tento projekt organizovaný CBRE zahŕňa súťaž inšpiratívnych pracovných priestorov, a zároveň interaktívne fórum pre diskusiu s odborníkmi z oblasti workplace, dizajnu, architektúry, HR či internej komunikácie.
 

 

Naša ponuka pre firemné fitness

Pomôžeme vám vybudovať firemné fitness akéhokoľvek druhu s prihliadnutím na veľkosť priestoru a rozpočet. Odporučime vám vhodný typ prevádzky, v závislosti od preferencií vašich zamestnancov, ale aj ďalších výstupov z prieskumov internej komunikácie alebo HR a ďalších podkladov. 

Life Fitness má najširšie portfólio fitness zariadení na svete, veľké skúsenosti a referencie z korporátnych fitness centier - od najväčších globálnych hráčov ako Apple a Google, cez automobilky, centrá zdieľaných služieb a finančné inštitúcie, hoci až po lokálne malé rodinné firmičky. Zariadenia Life FitnessHammer StrengthCYBEX a ICG poskytnú všetko od základného tréningu pre ľudí so sedavým zamestnaním po plnohodnotný kardio a silový tréning nadšencov fitness. V závislosti od priestoru či preferencií zamestnancov, dokážeme vytvoriť aj optimálne podmienky pre skupinový tréning, ktorý najefektívnejšie podporuje pozitívnu zmenu firemnej kultúry. 

Pozrite si niekoľko štúdií firemných fitnescentier podľa rôznych veľkostí, štýlov a zamerania. Zoznámte sa aj s prevratným konceptom PRAMA - "team-work boostera".

Myzone − rozhýbte svoju firmu firmu vpred

Bez ohľadu na úroveň kondície zamestnancov, ich schopnosti alebo dokonca ich športové záujmy − Myzone poskytuje rovnaké podmienky pre každého tým, že porovnáva porovnateľné výsledky a pokrok. Tiež poskytuje aj sociálnu platformu, motiváciu a účinné prvky gamifikácie. Zlepšite zdravie a výkonnosť zamestnancov, ich lojalitu a tímovú spoluprácu naprieč celou firmou. 
 


Náš profesionálny tím vám pomôže - od výberu optimálnych zariadení a podláh pre váš zámer, cez dizajnérske a architektonické služby, ako aj projektové realizačné služby a technický servis.

Navyše, poskytneme vám aj bezkonkurenčnú a superefektívnu podporu v oblasti internej komunikácie, ktorá znásobí angažovanosť zamestnancov a zvýšenie ich produktivity.

Kontaktujte nás

*
*
*
*

Odoslaním formuláru súhlasíte so spracovaním osobných údajov